Kadın Cinselliği

Kadın Cinselliği

Konuşulması bile ayıp değil mi? Özellikle ülkemizde hakkınız olmayan, üzerinde konuşamadığınız, konuşsanız istekte bulunsanız; ”sen bunları nereden öğrendin??” denecek, tecrübeli !! atfedileceğiniz, istemeseniz aldatılma gibi olumsuz sonuçlar doğurabilecek bir konu: Kadın Cinselliği.

Sanki cinsellikten keyif almak sadece erkek cinsiyetine özelmiş gibi, kadınlar cinselliği bir görev gibi yapıyor ülkemizde.

Erkek mastürbasyona olması gerektiği gibi ergenlik dönemlerinde başlarken, kadın mastürbasyon nedir nasıl yapılır bile bilmeden, kendine bir kez dokunmadan, anlatılan korkunç hikayelerle korkarak büyüyor ve cinselliğin kademelerini yaşamadan, ilk gece eşiyle birden sonuna kadar yaşıyor. Bu da başta vajinismus olmak üzere bazı cinsel fonksiyon bozuklukları ile karşımıza çıkıyor.

Ülkemizde bu konular daha çok konuşulmalı yazılmalı. Ve kadın daha az korkmalı daha çok kendini tanımalı ve öğrenmeli. Anatomisini, vücudunun çalışma mekanizmalarını, organlarını tanımalı.

Konu ile ilgili youtube kanalımda yaptığım yayınları iliştiriyorum.

Lütfen okumaktan, soru sormaktan, eşinizle cinselliği konuşmaktan, eşinizden hak talep etmekten çekinmeyin.

Kadın orgazmı

Kadın cinsel siklusunun istek uyarılma ve plato fazından sonra gelen elektriksel deşarj ve yoğun bir duygu boşalması aşamasına orgazm denir. Bu aşamada kadının pelvik taban kaslarında rahim ve vajinasında ritmik kasılmalar olur.

Kadın bu kasılmalarla rahatlar ve ilişkinin bitimindeki erkeğin yaşadığı doyum duygusunu tadar. Ancak kadın erkekten farklıdır, çünkü erkek gibi çözülme evresine eğer istemezse girmez. Yani uyarıyı devam ettirirse aynı cinsel siklusta birden çok sayıda- yorulana dek- orgazm yaşayabilir. Konu ile ilgili youtube kanalımda arkadaşım Dr.Selcen Bahadır ile yayınımızı iliştiriyorum.

Leave a Reply