Vajinismus Samsun

Vajinismus Samsun

Vajinismus Tedavisi

Öncelikle belirtmek istediğim çok önemli bir konu var ki; Vajinismus tedavisi mümkün bir hastalıktır.

Ötelemeniz, ertelemeniz sadece size vakit kaybettirecek ve ilişkinizin yıpranmasını sağlayacaktır.

Her on kadında birinde görülebilir. Özellikle biz kadın doğum hekimleri ilk başvuru merkezi olmaktayız.

Özellikle yaz aylarında evlilik sezonunun açılmasıyla vaka sayılarında da ciddi bir artış olmaktadır.

Vajinismus bir erteleme, kaçınma hastalığıdır.

Peki nedir bu vajinismus?

Yaşamayan kişilerin bilmediği, yaşayanlarınsa araştırdım böyle bir hastalık varmış dediği vajinismus; kişinin ilişkiye girmeyi istediği halde, o ana kadar keyif almasına rağmen, elinde olmayarak ilişki anında çeşitli korku ve endişeleri nedeniyle cinsel ilişkiye tam olarak girememesi durumudur. Kadın çevresinden, arkadaşlarından cinsellikle ilgili duyduğu bir takım yanlış bilgilerden, çocuklukta dinlediği hikayelerden, cinsel mitlerin etkisinde de kalarak cinsel ilişkiye girdiği anda vücuduna zarar geleceğine, canının acıyacağına, kanlar akacağına…vs inanır. Bu inanış doğrultusunda kendini koruma içgüdüsü ile, eşi yaklaştığında kasılır, eşini iter, bacaklarını kapatır ve kendini geriye çeker, ilişkiye giremez. Denemeyi başarabilenler ise pelvik bölge kaslarını istemeden kastıkları için orada bir duvar olduğuna ve ilişkinin gerçekleşmesinin imkansız olduğuna inanırlar.

Evlilikte süre uzadıkça, bu durum çözülmek üzere rafa kaldırıldıkça, zamanla evlilik içinde sorunlar olmaya başlamakta ve

ilişkide başka sebeplerle gereksiz tartışmalar ortaya çıkmaktadır.

Kişiler cinsellikten soğumakta, ilişkiden kaçınmakta, bu durum da evde soğuk rüzgarlar esmesine sebep olmaktadır. Ve maalesef sonuçta, boşanma aşamasına bile gelindiğini üzüntüyle görmekteyiz.

Çözüm arayın!!!

Lütfen zamana bırakıp kendiniz çözmeye çalışmayın. Veya biz bu şekilde de mutluyuz birbirimizi çok seviyoruz zamanla çözülecektir demeyin. Zira yukarıda da bahsettiğim gibi; ilişkinin sağlıklı bir şekilde gerçekleşmemesi zamanla çiftlerin duygusal ilişkilerinde de derin yaralar açmaktadır.

Profesyonel yardım alın!!!

Eşiniz bu duruma itiraz etmek isteyebilir ya da siz bu durumu başka kimse ile paylaşmak istemeyebilirsiniz. Profesyonel bir yardım ile bu durumu bir kaç seansta çözebilecekken oluruna bırakmak, özgüveninizde, ilişkinizde derin yaralar açabilir. Sizi durduran sebep utanç, korku, isteksizlik her ne ise bir kenara koyun ve profesyonel destek almak için harekete geçin.

Ben ne yapıyorum??

Öncelikle sizin gibi onlarca çifte yardımcı olduğumu bilmenizi isterim. Sizi anlıyorum ve durumunuzun ve hissettiklerinizin farkındayım. En başta yetersiz hissediyorsunuz. Kadın olamamaktan, eşinize yetememekten, eş olmanın gereklerini yerine getirememekten, anne olamamaktan korkuyorsunuz. Ama bilmeniz gereken en önemli şeylerden biri; bu durum sadece sizin değil partnerinizle birlikte ikinizin bir sorunudur. Bu durum çiftlerin bir uyum sorunudur. Partnerinizin de sizin kadar sorumluluğu vardır.

Ben sizi ilk başta bilgilendiriyorum. Beyninize yer etmiş, sizi etkisi altına almış tüm yanlış bilgilerin yerine yenilerinin koyulmasını sağlıyorum. İstemeden kastığınız kaslarınızın kontrolünün sizde olduğunu size öğretip, genital bölge ile ilgili detaylı bilgi paylaşımında bulunuyorum. Size özel bir tedavi programı oluşturuyorum. Ve neye ihtiyacınız varsa o şekilde ilerliyoruz.

Eğer Vajinismus olduğunuzu düşünüyorsanız, bu konuda endişe ve şüphe taşıyorsanız sizi kliniğimize bekliyorum.

Detaylı bilgi ve randevu için;

İrtibat tel: 0506 097 98 28

Samsun Vajinismus Tedavisi uyguladığımız Aşağıda bir kaç hastamızın konu ile ilgili görüşüne yer verdim; keyifli okumalar dilerim.

vajinismus

Samsun Kızlık Zarı dikimi ile yazımı buradan okuyabilirsiniz.

samsun psikiyatri psikolog samsun

Leave a Reply