Genital Bölge Beyazlatma

Genital Bölge Beyazlatma

Vulva cildinin koyulaşması yapısal olarak, yaşlanmanın bir parçası olarak veya vulvaya yapılan ağda veya lazer epilasyon işlemlerinin sonucunda, sürtünme ile, kilolu hastalarda ortaya çıkabilir. Ciltteki melanin hücrelerinin sayısının artması sonucu ciltte koyuluk meydana gelmektedir.

Genital bölge renk açmada hangi yöntemleri kullanıyorum?

Cildin renginin açılması işlemi; yani beyazlatma, bazı kimyasallar kullanılarak, mezoterapi ile veya lazer cihazı ile yapılabilir.

Beyazlatma işleminin amacı, genital bölgedeki koyulaşmış cildi aydınlatmak, renk değişimlerini düzeltmek ve daha güzel bir görüntüye kavuşturmaktır.

Tek seansla ile %30-40 arası renk açılması sağlanabilmektedir, gerekli durumlarda birden çok seans yapılabilir. Kaç seans yapılması gerektiği kişinin cilt yapısına bağlı değişmektedir.

Eğitimli ve tecrübeli bir sağlık personeli tarafından yapıldığında güvenli bir işlemdir.

Kimyasal Beyazlatma

Beyazlatma; tıpkı yüzdeki leke ve kırışıklık tedavisi gibi; cilt altına enjekte edilerek ışıltı veren ve kırışıklıkları açan serumlarla yapılabileceği gibi,

direk cilde masaj yoluyla uygulanan içinde sayısız peeling yapıcı ve cildi besleyen içeren asidik renk açıcı serumlar tercih edilebilir. Bunlar daha az girişim içeren uygulamalardır elbette.

Lazer ile Genital Beyazlatma

Muayene bulgularına ve koyuluğun derecesine göre kliniğimde en çok tercih ettiğim yöntemlerden biri olan lazer uygulaması da renk açmada etkili yöntemlerdendir.

Hangi sürede etkilidir?

Tüm bu yöntemlerin tek bir seansta mucize yaratmayacağını mutlaka sizlerle paylaşıyorum. Kıllardan kurtulmak için gittiğiniz lazer tedavilerinde nasıl bir devamlılık gerekiyorsa,

renk tedavisi de en az 3 seans gerektiriyor genellikle. bu sizin ten renginize ve koyuluk derecenize bağlı olarak değişiyor.

Leave a Reply